Spoločnosť Universal Caffé vznikla v roku 1963 v talianskom meste Pescara, keď si tam Raffaele Camiscia otvoril svoju prvú remeselnú výrobu praženej kávy. Láska ku káve, vášeň pre prácu s ňou a neustály vývoj a zlepšovanie umožnilo tejto rodinnej spoločnosti, aby sa stala súčasťou skutočného kávového priemyslu a uplatnila sa na medzinárodnom trhu. Dnes spoločnosť Universal Caffé so sídlom v meste Moscufo, v provincii Pescara, vedie dcéra zakladateľa pani Natascia Camiscia. Spoločnosť v súčasnosti exportuje svoje výrobky do viac ako 25 krajín, využíva najmodernejšie technológie a zamestnáva v rôznych oblastiach viac ako 50 zamestnancov. Počas týchto rokov sa firma etablovala na trhu s kávou nielen vďaka neustálym investíciám do modernizácie výrobného zariadenia, ale tiež vďaka sociálnej etike, transparentnosti a morálnej korektnosti. Tieto vlastnosti boli vždy princípmi rodiny Camiscia a Universal Caffé a práve preto sa spoločnosť často angažuje v sociálnej oblasti, v rôznych iniciatívach na podporu ostatných. Dnes je poslaním rodiny Camiscia a Universal Caffé viesť spoločnosť tak, aby dokázala zosúladiť tradičnú remeselnú zručnosť, ktorá zaručuje vysokú kvalitu výrobkov s modernosťou najlepších technológií, vďaka ktorým sa získavajú jedinečné zmesi kávy.

Spoločenská zodpovednosť

“Verím, že tí ľudia, ktorí mali menej šťastia ako my si zaslúžia osobitnú pozornosť. Podľa môjho názoru sú podnikatelia šťastné osoby: majú prácu ktorú milujú a sú pripravení pracovať s inými ľuďmi a pre nich. Je to z toho dôvodu, že majú túžbu a vôľu prispieť k šťastiu tých, ktorí to najviac potrebujú.“ Natascia Camiscia

Slová majiteľky firmy nám pomôžu pochopiť, čo poháňa túto spoločnosť, aby bola aktívna v rôznych neziskových sociálnych projektoch. Symbolom týchto aktivít bol dôležitý príspevok spoločnosti Universal Caffé po zemetrasení, ktoré postihlo provinciu L’Aquila v apríli 2009. Spoločnosť v priebehu tejto živelnej katastrofy a núdzového stavu darovala v oblastiach zasiahnutých zemetrasením stanovým mestám kávu a kávovary na prípravu kávy.

V roku 2009 bol tiež spustený projekt “Káva … pre život” ( v rámci spolupráce ktorá začala v roku 2003 s iniciatívou “Tridsať hodín pre život”) a zriadená Ubytovňa pre pacientov na onkologicko-hematologickom detskom oddelení nemocnice Santo Spirito v meste Pescara. Tento komplex, ktorý umožňuje rodičom byť v blízkosti svojich detí počas ich pobytu v nemocnici, bol postavený vďaka financovaniu od Universal Caffé.

Ďalšou významnou sociálnou aktivitou je spolupráca so sociálno-rehabilitačným centrom “Laboratorio Incontro” v Montesilvano (Pescara). Centrum bolo založené v roku 1992 s cieľom uľahčiť integráciu osôb so zdravotným postihnutím a ich zaradenie sa do bežného a pracovného života. Podobnú iniciatívu realizujú aj pre centrum Don Orione v meste Pescara, ktoré vzniklo v roku 1972 s cieľom pomôcť ľuďom s rôznym fyzickým alebo psychickým postihnutím.

Spoločnosť sa tiež od roku 2007 venuje podpore solidárnych projektov organizácie International Fair-Trade, zameraných na podporu ľudí žijúcich v rozvojových krajinách. Nákup Fair-Trade zelenej kávyumožňuje prispieť k zlepšeniu životných a pracovných podmienok drobných poľnohospodárov a pri financovaní výstavby škôl pre deti v týchto oblastiach.

Spoločnosť Káva s.r.o. si vybrala kávu Universal nielen na základe jej jedinečnej chuti a kvality, ale aj na základe sociálneho rozmeru, na ktorý Universal Caffé kladie dôraz.

Certifikovaná kvalita

Jedným z hlavných cieľov spoločnosti je zabezpečiť kvalitu ponúkaných produktov. To je dôvod, prečo Universal Caffé v roku 1998, ako jedna z prvých firiem v Taliansku, získala certifikát kvality UNI EN ISO 9001.

Spoločnosť tiež ponúka celý rad ekologických produktov z organickej kávy, ktorá má ICEA certifikát (Inštitút pre etickú a environmentálnu certifikáciu), čím sa garantuje kvalita surovín, ktoré všetky pochádzajú z plantáží, kde je zakázané používanie chemických hnojív. 

about

Výroba Universal Caffé

Tradičná a moderná

Jedinečné a zároveň zložité spojenie tradície a modernosti je jedným z prvkov, ktoré charakterizujú filozofiu Universal Caffé. Práve tento element robí túto spoločnosť, ktorá vždy kládla veľkú pozornosť na chute a potreby jednotlivých zákazníkov, jedinečnou na trhu s kávou.

V priebehu posledných rokov, s vývojom spoločnosti, sa chute, zvyky a potreby klientov výrazne zmenili. V minulosti bola výroba kávy zameraná prevažne na mužské publikum, a teda káva bola silná a plná čo sa chuti a vône týka. S rozvojom spoločnosti sa ale preferencie zmenili a možnosti rozšírili. Kvalita a zdraviehrajú stále dôležitejšiu rolu v našich životoch a preto produkty dnes musia okrem potešenia a dokonalej chuti, aj pôsobiť blahodarne na spotrebiteľa. 

Vzhľadom na dnešný svet, založený na online komunikácii a obrázkoch, sa Universal Caffé zamerala aj na estetický vzhľad svojich výrobkov, ktorý spoločne s jedinečnou chuťou kávy poskytuje dokonalý pôžitok a ulahodí aj ženskému publiku. Vynikajúci blend s harmonickou vyváženou chuťou a konzistentnou krémou imponuje širokému spektru slovenských zákazníkov. Kto ju raz vyskúša, zamiluje si ju.

Universal Caffé vďačí za svoju unikátnu chuť vysokej kvalite zŕn a špičkovej technológií spojenej s výnimočnými schopnosťami pražičov. Moderné závody spoločnosti zabezpečujú, že v procese spracovania sa zachováva kvalita a čerstvosť zŕn; od momentu dodania do fabriky v jutových vreciach až po spracovanie a zabalenie nikdy neprídu do styku s externým prostredím. Vo výrobnom procese sú určité fázy, ktoré výrobu Universal Caffé odlišujú od ostatných výrobcov a robia túto kávu unikátnou. Napríklad v pražiarni sa používa optický triediaci stroj, ktorý roztriedi zrná na základe ich farby. Po takejto analýze optickým senzorom sa roztriedia kvalitné zrná od tých, ktoré nie sú v súlade so štandardami spoločnosti. Ako jediná pražiareň v Taliansku má Universal Caffé klimatizovaný sklad so stálou teplotou. Po upražení dochádza ešte k procesu zrenia, kedy sa eliminujú prirodzené tuky z kávy. V tejto dôležitej fáze je pre dosiahnutie najvyššej kvality nevyhnutné udržiavať stálu teplotu, aby nedochádzalo k teplotným šokom, ktoré kvalitu produktu znížia. Vďaka týmto procesom a excelentným surovinám vie Universal Caffé dosiahnuť a garantovať nielen nezameniteľnú výnimočnú chuť ale aj vysokú kvalitu Universal produktov.